0312 283 41 00
0552 426 25 33

TOEFL-IBT

Nedir?

* TOEFL iBT (Test Of English as a Foreign Language - Internet Based Test), Türkiye'deki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmak isteyen, lisans ve lisans üstü eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi planlayan ya da herhangi bir iş başvurusu için İngilizce bilgi seviyesini kanıtlamak isteyen kişilerin girebilecekleri bir sınavdır.

* Sınav Listening, Reading, Speaking ve Writing olmak üzere, her biri 30 puan üzerinden değerlendirilen 4 ayrı bölümden oluşmaktadır.  (Toplam 120 puan)

* 2005 yılından itibaren uygulanmakta olan yeni jenerasyon TOEFL iBT sınavında adayın dil becerileri ayrı ayrı test edilmekle kalmayıp, adayın bu becerileri bir arada kullanabilme yeteneği de ölçülmektedir. Bu sebeple Writing ve Speaking bölümlerinde bütüncül (Integrated) soru şekillerine yer verilmektedir. Bu sorularda adaya önce belli bir konuda kısa bir okuma parçası ve yine kısa bir dinleme parçası verilip, buradan edindiği bilgiler ışığında söz konusu konu hakkındaki görüşlerini yazılı (Writing bölümünde) ve sözlü (Speaking bölümünde) ifade etmesi beklenmektedir.

Kimler Katılabilir?

Özellikle Amerikan üniversitelerine girişte, İngilizce seviyesinin yeterliliği bakımından aranan TOEFL başarı derecesi, Amerika’nın dışında da birçok ülkede ve Türkiye’de çeşitli kurumlarda (Eğitim,iş başvurusu vs.) İngilizce yeterliliğinin tespit edilmesinde referans olarak kabul edilmektedir. Bu programdan yararlanmak isteyen bireyin ABC Dil Okulu Seviye Tespit Sınavı sonucu seviyesi B1 ve üzeri olmalıdır.Programın Amacı

Kişileri sınav sistemindeki son değişiklikleri dikkate alarak Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma becerilerini geliştirerek yeni TOEFL IBT sınavına hazırlamak.

Kullanılan Teknik ve Materyaller

  • Bilgisayarda test çözümleri
  • TOEFL IBT hazırlık kitabı
  • Görsel,işitsel ve basılı kaynaklar
  • TOEFL bölümleri ile ilgili genel öğretim ve çalışmalar
  • Deneme sınavları
  • Internet Based Test (IBT), Internet bazlı test uygulamaları için bilgisayarda deneme sınavları
  • Bireysel geri bildirimler