0312 283 41 00
0552 426 25 33

IELTS

IELTS (International English Language Testing System) sınavı öğrencilerin 4 dil becerisini ölçen 4 aşamadan oluşan bir sınavdır.

Sınav İçeriği

a) Dinleme: Yaklaşık 30-35 dakika sürer. 1. bölüm: 10 sorudan oluşan diyalog bölümü 2. bölüm: 10 sorudan oluşan kısa konuşma bölümü 3. bölüm: 10 sorudan oluşan uzun diyalog bölümü 4. bölüm: 10 sorudan oluşan uzun konuşma bölümü

b) Okuma:
60 dakika sürer ve 40 sorusu bulunan 3 okuma parçasından oluşur.

c) Yazma:
60 dakika sürer. 1. bölüm: Grafik, istatistik veya şekil yorumlama hakkında 150 kelimelik bir rapor yazımı (20 dakika) 2. bölüm: Verilen bir konu hakkında 250 kelimelik bir kompozisyon yazımı (40 dakika)

d) Konuşma:
11-15 dakika sürer. 3 bölümden oluşur, karşılıklı diyalog üzerinedir.

Kimler Katılabilir?

İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere Türkiye dahil pek çok ülkedeki üniversitelere yatay geçiş yapmak isteyen ve hazırlık atlama sınavlarından muaf olmak isteyen öğrenciler katılabilir.

Programın Amacı:

  • Sınavın test ettiği 4 beceriyi (dinleme, okuma, yazma, konuşma) ayrıntılı bir şekilde öğrencilere tanıtmak, bu beceriler için strateji ve teknikler kazandırmak ve geliştirmek.
  • Sık aralıklarla test ve deneme sınavı yaparak öğrencilerin gelişimlerini takip etmek ve revizyona ihtiyaç duyulan becerileri tespit edip gelişimini sağlamak
  • Sürekli olarak verilen ek çalışmalarla öğrencinin 4 beceriyi tam anlamıyla kazanmasına yardımcı olmak.
  • Öğrencileri alanında uzman öğretim görevlileriyle sınava hazırlamak. Kullanılan Eğitim Teknik ve Materyalleri
  • Cambridge Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli kurumlarca hazırlanmış dinleme, okuma, yazma ve konuşma materyalleri ile gerçek süreli ve aşamalı deneme sınavları. Eğitim periyotları hakkında bilgi almak için şubelerimizle bağlantıya geçebilirsiniz.