0312 283 41 00
0552 426 25 33

Hazırlık Atlama

ABC Dil Okulları Hazırlık Atlama Programı

Devlet yada vakıf üniversitelerine bu yıl başlayacak veya bir yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra Hazırlık Atlama Sınavına tekrar girecek olan tüm öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Üniversitelerin Hazırlık Sınıfı Programları ve sınav türleri incelenerek hazırlanan bu program, en uygun sınav stratejileri ve örnek soru bankaları kullanarak hazırlık atlama sınavının sorunsuz aşılmasını hedefler.

Öğrenci Profili ABC Dil Okulları hazırlık atlama programına Haziran, Temmuz, Ağustos ve nadiren de olsa Eylül aylarında Türkiye’deki tüm özel ve devlet üniversitelerinin hazırlık bölümünde kalmış ya da ilk yıllarında hazırlık okumayıp doğrudan bölümlerine devam etmek isteyen öğrenciler katılmaktadır.

Grammar Modülü

Bu modülde, dil bilgisi konu anlatımını takiben öğrencilere konuyla ilgili tarama testleri verilerek bu testler çözülürken soru çözüm teknikleri gösterilerek öğrenciler sınavın gramer bölümüne hazırlanır.

Reading Modülü

Reading modülünde öğrencilere yine sınavlarında karşılaştıkları türde akademik okuma parçaları verilip, bu parçaları okuma ve okudukları parçalara ait farklı türdeki sorulara cevap verme becerileri kazandırılır.

WRITING Modülü

Writing modülünde, İngilizce kompozisyon yazma teknikleri ve kuralları anlatılarak; öğrencilerin bu alandaki becerilerini arttırmak hedeflenmiştir. Öğretilen bu tekniklerin pratiği ise öğrencilere ödev olarak yazma konuları verilerek sağlanır. Eğitmen, bu ödevleri teker teker kontrol edip düzeltmeler yaparak öğrencilerin hatalarını görmelerini ve bu hataları tekrar yapmamalarını sağlamaya çalışır.

LISTENING Modülü

Listening modülünde öğrencilere okullarının sınavlarında karşılaşabilecekleri tarzda dinleme parçaları dinletilip, karşılaşabilecekleri soru tarzları ve bunların çözüm teknikleri gösterilerek sınavlarının dinleme bölümüne en iyi şekilde hazırlanmaları sağlanır.

SPEAKING Modülü

 Türkiye’de özelllikle devlet üniversiteleri başta olmak üzere birçok üniversitede hazırlık atlama sınavlarında konuşma sınavı yapılmamaktadır. Sınavında konuşma bölümü olan öğrenciler bu modüle dahil edilip, sınavlarına yönelik ve yabancı eğitmenler ile konuşma dersleri yapılır ve sınavlarının konuşma bölümlerine en iyi şekilde hazırlanmaları sağlanır.