0312 283 41 00
0552 426 25 33

Genel İngilizce Kursu

Kimler Katılabilir?

İngilizce öğrenmek, ingilizce bilgisini geliştirmek isteyen tüm bireyler programımızdan yararlanabilmektedir. ABC Dil Okulları  Seviye Tespit sınavına katılan herkes sınav sonucuna göre uygun olan seviye grubuna yerleştirilerek dil eğitimlerine devam edebilmektedir.

ABC Dil Okulları Genel İngilizce eğitiminde tüm dünyada kabul gören bir uygulama olan 6 seviye uygulamasını benimsemiştir. Bu uygulama Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine uyumlanmış içerikle sunulmaktadır.

Seviye Tanımları

A1 Level
- İngilizce bilgisi temel düzeydedir ve somut kavramları anlatmaya yönelik günlük basit ifadeleri anlayabilir; kendinizi tanıtabilir, yaşadığınız yer ve tanıdığı kişiler ile ilgili sorular sorup, bu sorulara cevap verebilirsiniz. Yavaş ve basit örnekler kullanarak diyalog kurabilirsiniz.

A2 Level
- Bu seviyede aileniz, yaşadığınız yer, işiniz ve hobileriniz ile ilgili çok temel bilgileri anlayabilir ve anlatabilirsiniz. Geçmiş olaylar ve eylemler ile ilgili temel bilgileri aktarabilirsiniz. Acil ve temel ihtiyaçlarınızı bu seviye sonunda anlatabilirsiniz.

B1 Level
- Yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz çoğu durumun üstesinden gelebilir, iş, sosyal faaliyetler ve kişisel ilgi alanlarında basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek kendinizi ifade edebilirsiniz. Yaşadığınız olay ve deneyimleri, hayallerinizi ve hedeflerinizi anlatabilir, görüşlerinizi kısa olarak gerekçelendirebilir ve açıklama yapabilirsiniz.

B2 Level
- Somut ve soyut konulardaki zor metinlerin içeriğini ve kendi alanınızdaki tartışmaları anlayabilir, sıradan bir sohbette anadilinde konuşan birisi ile fazla zorluk çekmeden akıcı bir şekilde konuşup anlaşabilirsiniz. Geniş bir konu yelpazesinde net ve detaylı bir şekilde fikrinizi dile getirebilir, farklı seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını sıralayabilirsiniz.

C1 Level
- Farklı alanlarda kaleme alınmış zengin içerikli karmaşık metinleri anlayabilir ve saklı anlamları ortaya çıkarabilirsiniz. Spontane ve akıcı bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz. Uygun kelimeleri hatırlamak artık sizin için daha kolaydır. Dili günlük hayatta, akademik yaşamda ve profesyonel yaşamda stratejik ve etkin kullanabilirsiniz.

C2 Level
- Bu seviyede yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığınız bilgiyi özetleyebilir, bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde ifade edebilirsiniz. Kendinizi akıcı ve tam olarak spontane bir şekilde ifade edebilir, kompleks durumlarda bile anlamlardaki ince farklılıkları belirgin bir şekilde dile getirebilirsiniz.

Programın Amacı

  • Seviyenize uygun gramer, özel beceri (okuma, yazma, dinleme, konuşma) ve kelime gelişimini eşzamanlı bir biçimde sağlamak.
  • İyi bir alt yapı vermek
  • Dil öğrenme süreci konusunda bilgilendirmek
  • Bireysel öğrenme strateji gelişimine yardımcı olmak
  • Rehberlik etmek

Kullanılan Teknik ve Materyaller


Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine uygun olarak öğrencinin sistemli bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesi için hazırlanmıştır. Materyaller, tüm öğrenme stillerine hitap edecek şekilde tasarlanmış ve tüm sınıflar için teknolojik altyapıyla desteklenmiştir.